XWAŻNY KOMUNIKAT W SPRAWIE KORONAWIRUSA
Więcej informacji >>

Zapraszamy na jazdy konne!

27/04/2020
Drodzy Państwo, Bardzo prosimy wszystkich, aby stosowali się do rozporządzenia w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa, zachowania odległości minimum dwa metry (zwłaszcza na korytarzu stajni i w recepcji), mycie/dezynfekcja rąk, wchodzenie pojedynczo do siodlarni i jeśli to możliwe - płatność kartą.
zobacz więcej >>

Egzamin na odznakę Jeździecką 11 maja

09/04/2019
odznaki
*ODZNAKI JEŹDZIECKIE *Polski Związek Jeździecki wprowadził w życie z dniem 01.01.2004 system trzystopniowej odznaki jeździeckiej –brązowej, srebrnej i złotej. Jego celem jest podniesienie jakości szkolenia w klubach i sekcjach jeździeckich, poprawa bezpieczeństwa osób uczących się jeździć konno jak i już potrafiących siedzieć w siodle, a także zwrócenie uwagi całego środowiska „koniarzy” na prawidłowe, zgodne z zasadami wiedzy użytkowanie koni. W czasie egzaminu egzaminator porównuje umiejętności jazdy konnej z wymaganiami klasycznej sztuki jeździeckiej, opisanymi w podręcznikach zaakceptowanych przez Polski Związek Jeździecki.
zobacz więcej >>

J.J. Darboven BALTIC CUP

09/08/2018
balticcup
Zapraszamy do udziału w BALTIC CUP- Towarzyskich Zawodach Jeździeckich w Skokach Przez Przeszkody, które odbędą się 18 sierpnia w Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven.
zobacz więcej >>

Konkurs dla przedsiębiorczych pań na innowacyjny pomysł na biznes!

19/04/2018
DIG news 3
Z pewnością wśród miłośniczek koni i jeździectwa znajduje się mnóstwo przedsiębiorczych, aktywnych i ambitnych pań, które prowadzą od niedawna lub myślą o prowadzeniu własnego biznesu. Jeśli tak jest, a pomysł jest innowacyjny, to zapraszamy serdecznie przedsiębiorcze przyjaciółki Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven i ich znajome do wzięcia udziału w Darboven Idee Grant- organizowanym już po raz siódmy, najważniejszym w Polsce konkursie wspierającym kobiety w biznesie. Nagroda główna to 100 000 zł. Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego https://www.youtube.com/watch?v=WH3pRVdkSbo[https://www.youtube.com/watch?v=WH3pRVdkSbo]
zobacz więcej >>

Hotel dla koni - preferencyjne warunki dla aktywnych sportowców.

07/03/2018
news hotel2
Startujesz w zawodach jeździeckich? Chciałbyś trenować w super warunkach i takich samych warunków szukasz dla swoich wierzchowców? Zapraszamy do skorzystania z hotelu dla koni w Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven. Przestronne boksy, kryta ujeżdżalnia i maneż zewnętrzny z profesjonalnym podłożem czy jakże istotne wsparcie KLUBU, to tylko część udogodnień, którymi dysponuje nasz obiekt.
zobacz więcej >>

Kolejna edycja Ferii w siodle

03/01/2018
ferie w siodle
Zapraszamy do skorzystania oferty Ferii w siodle dla dzieci powyżej 7 roku życia oraz dla młodzieży. Na uczestników czeka cała masa atrakcji od jazd konnych, po wspólne śpiewanie, spędzanie czasu przy ognisku, czy całą dawkę dodatkowej wiedzy teoretycznej na temat jeździectwa.
zobacz więcej >>

Hubertowski konkurs fotograficzny

27/10/2017
news konkurs foto
Slogan Akademii Jeździeckiej J. J. Darboven to KAWA i KONIE- smak i pasja. Z okazji dnia św. Huberta zapraszamy Was do udziału w konkursie fotograficznym, w którym chcemy zobaczyć WASZĄ PASJĘ do koni i jeździectwa. Fantastyczne nagrody czekają!
zobacz więcej >>

HUBERTUS

27/10/2017
news hubertus
Zapraszamy 4 listopada jeźdźców Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven wraz z rodzinami na obchody HUBERTUSA! Na uczestników czeka szereg atrakcji! Zabawę rozpoczynamy o godzinie 12.00.
zobacz więcej >>

Kawowóz na Baltic Cup

10/10/2017
news 20171010
9 i 10 września w Barłominie, w ramach cyklu Baltic Cup, odbyły się Towarzyskie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody. Autorem inicjatywy całej serii zawodów jest Henryk Kozłowski, Prezes Zarządu Jeździeckiego Klubu Sportowego JKS Senny w Nowęcinie k/Łeby.
zobacz więcej >>

Kawowóz w akcji!

26/07/2017
zdjecie glowne crop
Widzieliście nasz Kawowóz częstujący bezpłatnie kawą podzczas imprez jeździeckich? Jeśli nie, na pewno niebawem go spotkacie. Nasza energetyczna ekipa odwiedziłaa ostatnio zawody Baltic Cup w Redzie częstując kawą blisko 300 osób!
zobacz więcej >>

Ferie w Siodle 2017

20/02/2017
W trakcie ferii zimowych organizowaliśmy nasze pierwsze półkolonie. Zajęcia prowadzone były przez cały dzień, od 8.00 do 16.00, a że pogoda dopisywała, wykorzystaliśmy ten czas na 100%. Nasi podopieczni uczestniczyli w codziennym życiu stajni: karmili konie, brali udział w zabiegach pielęgnacyjnych, zapoznawali się ze światem jeździectwa, zarówno w teorii, jak i praktyce. Poza tym lepiliśmy zwierzaki z masy solnej, ścigaliśmy się drużynowo na lonżowniku, czyściliśmy sprzęt, rozwiązywaliśmy zadania o tematyce jeździeckiej, rzucaliśmy podkową do celu, graliśmy w kalambury i śpiewaliśmy piosenki w akompaniamencie gitary. Była też bitwa na śnieżki i zabawy w otwartym terenie. Każdy młody uczestnik pod koniec przeszedł chrzest i pasowanie na jeźdźca oraz otrzymał dyplom. Pożegnaliśmy się ze wszystkimi z ogromnym uśmiechem na ustach, bo czas spędzony razem był naprawdę fajny!
zobacz więcej >>

5 listopada 2016 świętowaliśmy w Akademii obchody Hubertusa

14/11/2016
okladkahubertus
Jest to tradycja myśliwska, jednak silnie powiązana ze światem jeździeckim. Nazwa pochodzi od imienia św. Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców, obchodzona raz do roku przy okazji zakończenia sezonu jeździeckiego i rozpoczęcia zimowego sezonu łowieckiego. Do dziś w polskiej tradycji myśliwskiej dzień św. Huberta łączy się ze zbiorowym polowaniem o charakterze szczególnie uroczystym, z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów. My jednak postanowiliśmy trochę zmodyfikować zasady i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy naszych najmłodszych podopiecznych. Były rozmaite konkursy i rebusy. Wspólnie z naszymi gośćmi zadbaliśmy o zaplecze gastronomiczne imprezy. Bawiliśmy się doskonale, każdy wyszedł z jakimś upominkiem i pomimo niskiej, listopadowej temperatury, z szerokim uśmiechem na twarzy, bo atmosfera była naprawdę gorąca! Sprawdźcie sami
zobacz więcej >>

Kawowóz J.J. Darboven na Jeździeckich Mistrzostwach Pomorza!

04/10/2016
newsokladka1004
Z ogromna przyjemnością wsparliśmy kawową energią zawodników oraz widzów wrześniowych zawodów jeździeckich na sopockim hipodromie. Impreza zgromadziła sporą rzeszę fanów sportów jeździeckich. Widzowie mięli okazję podziwiać wyczyny jeźdźców i koni na parkurze, popijając przy tym aromatyczną kawę. Zawodnicy dodawali sobie natomiast energii degustując kawę przed startem albo relaksowali się z gorącym napojem w dłoni chwilę po zawodach.
zobacz więcej >>

Otwarcie Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven!

19/09/2016
zdjOkl
11 września odbyło się oficjalne otwarcie obiektów Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven. Inspiracją do stworzenia kompleksu była druga, obok kawy, prawdziwa pasja jeździecka  właściciela firmy Alberta Darbovena.Impreza zgromadziła setki gości ze świata jeździeckiego i pobliskiej społeczności. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał P. Maciej Matynia- Prezes Zarządu J.J. Darboven wraz z P. Maciejem Pasiecznym – Burmistrzem Miasta Rumia. Podczas imprezy wszyscy zgromadzeni goście mogli zapoznać się z obiektami Akademii, degustując przy tym kawę i herbatę. Nie zabrakło tematycznych atrakcji, jak pokazy skoków, prezentacja podkuwania czy akrobacje dżygitów- brawurowych jeźdźców w stylu kaukaskim.
zobacz więcej >>

Wielkie Otwarcie nowej Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven w Rumi!

31/08/2016
baner news dzis
 Już teraz zapraszamy do udziału Wielkim Otwarciu Akademii, które odbędzie się 10 września w godzinach 10.00-16.00. Przygotowaliśmy cały szereg atrakcji, od pokazów skoków i ujeżdzenia, po brawurowy występ dżygitów- jeźdźców w stylu kaukaskim. Cały dzień będziemy także wspólnie grillować i degustować kawę i herbatę, a wszystko przy akompaniamencie muzyki na żywo.
zobacz więcej >>

Kawowóz Akademii Jeździeckiej J. J. Darboven w akcji!

23/08/2016
tloNews1
Zawody Regionalne w Skokach przez przeszkody organizowane w dniach 13-14 sierpnia 2016 w Sopocie na Hipodromie były pierwsza imprezą, na której nasz nowy Kawowóz zainagurował swoją działalność. Nasz dzielny Team zaserwował bezpłatnie, zarówno zawodnikom, jak i publiczności, ponad 300 kaw! Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom imprezy i do zobaczenia na kolejnych zawodach!
zobacz więcej >>

Budowa obiektów Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven

29/06/2016
stajnia news2
Już jakiś czas temu rozpoczęliśmy budowę obiektów Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven. Prace idą pełną parą. Budujemy stajnię, krytą ujeżdżalnię, budynek klubowy i całą infrastrukturą umożliwiającą przyjęcie pierwszych gości już na początku września. Zaraz po wakacjach szykujemy dla Was wielkie otwarcie pełne wyjątkowych niespodzianek. Już teraz rezerwujcie sobie czas na odwiedziny! Będziemy Was na bieżąco informować o wszystkim. Bądźcie z nami!
zobacz więcej >>